Click Here to Go Back to Main Success Tutorial School Site

Announcement

To ensure we continue offering the best tutorials we can, STS will be increasing our tuition fees as of September 1, 2021. The tuition increase will help us hire new teachers who can bring new ideas to our courses and upkeep the quality of our learning materials to ensure great academic results for your children. If you want to take advantage of the current tuition fees before the rates go up next month, you can prepay for up to 3 payment cycles in advance at the current tuition fees.

The past one and a half years have not been easy for anyone. We want to thank all our parents and guardians for giving STS the opportunity to teach your children. No words can describe how grateful we are to have your continuous support.

If you have any questions or concerns, simply call us at one of the campuses or email us.

Program Sign Up and Renewal

If you are currently a STS student and wish to renew or sign up for new programs, please select the course you'd like to take and complete the checkout process.

Math Lessons

  • Grade 1 Math - 10 Lessons
    Regular price
    from $315.00
    Sale price
    from $315.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 2 Math - 10 Lessons
    Regular price
    from $315.00
    Sale price
    from $315.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 3 Math - 10 Lessons
    Regular price
    from $315.00
    Sale price
    from $315.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 4 Math - 10 Lessons
    Regular price
    from $330.00
    Sale price
    from $330.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 5 Math - 10 Lessons
    Regular price
    from $330.00
    Sale price
    from $330.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

English Lessons

  • Grade 1 English - 10 Lessons
    Regular price
    from $340.00
    Sale price
    from $340.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 2 English - 10 Lessons
    Regular price
    from $340.00
    Sale price
    from $340.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 3 English - 10 Lessons
    Regular price
    from $340.00
    Sale price
    from $340.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 4 English - 10 Lessons
    Regular price
    from $360.00
    Sale price
    from $360.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 5 English - 10 Lessons
    Regular price
    from $360.00
    Sale price
    from $360.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Science Lessons

  • Grade 9 Science - 10 Lessons
    Regular price
    from $380.00
    Sale price
    from $380.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 10 Science - 10 Lessons
    Regular price
    from $400.00
    Sale price
    from $400.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 11 Physics - 10 Lessons
    Regular price
    from $500.00
    Sale price
    from $500.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 12 Physics - 10 Lessons
    Regular price
    from $520.00
    Sale price
    from $520.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 11 Chemistry - 10 Lessons
    Regular price
    from $500.00
    Sale price
    from $500.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

French Lessons

  • Grade 3 - 4 BFSL - Beginner French 10 Lessons
    Regular price
    from $350.00
    Sale price
    from $350.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 5 - 6 FSL 1 - French 10 Lessons
    Regular price
    from $370.00
    Sale price
    from $370.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 7 - 8 FSL 2 - French 10 Lessons
    Regular price
    from $390.00
    Sale price
    from $390.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 8 - 9 FSL 3 - French 10 Lessons
    Regular price
    from $410.00
    Sale price
    from $410.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grade 9 - 10 FSL 4 - French 10 Lessons
    Regular price
    from $430.00
    Sale price
    from $430.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out